emou.ru

Individuālās-apakšgrupas logopēdiskās nodarbības par skaņu automatizāciju “Meža spēles” kopsavilkums. Nodarbības kopsavilkums par skaņas automatizāciju zilbēs, vārdos un frāzes runā Automatizācija ar zilbēs un vārdos stunda

Cienījamie kolēģi, es piedāvāju jūsu uzmanībai stundas kopsavilkumu par skaņas [Ш] automatizāciju zilbēs, vārdos un frāzes runā. Daudzi cilvēki zina, ka dažreiz skaņas automatizācija bērna runā aizņem daudz vairāk laika nekā tās radīšana. Tāpēc tikai ikdienas smags darbs dod pozitīvus rezultātus. Un, lai bērnam būtu interese mācīties, ļoti svarīgi nodarbību novadīt interesanti rotaļīgā veidā vai vēl labāk – aizvest viņu aizraujošā ceļojumā ar pasaku tēliem.

Ceru, ka novērtēsiet manis izstrādāto apakšgrupas nodarbības kopsavilkumu un pievienosiet to savai pedagoģiskajai kasei.

Tēma: “Skaņas [Ш] automatizācija zilbēs, vārdos, frāzes runā”

Nodarbības forma: apakšgrupa (vecākā logopēdiskā grupa)

Mērķis: automatizēt skaņu [Ш] zilbēs, vārdos, frāzes runā;

1. Koriģējoši un izglītojoši: nostiprināt pareizu skaņas [Ш] izrunu zilbēs, vārdos, frāzes runā;

2. Koriģējošā un attīstošā: turpināt attīstīt fonēmisko dzirdi un uztveri, attīstīt skaņu analīzes un sintēzes prasmes, paplašināt un precizēt vārdu krājumu, attīstīt loģisko domāšanu;

3. Korekcijas – audzinošs: Izkopt pieklājību, labestības sajūtu un savstarpēju palīdzību.Aprīkojums: zīmuļi, darba lapas, pasaku varoņpele Pele.

Logopēdijas sesijas gaita

1. Organizatoriskais moments.

Katru dienu, vienmēr, visur:
Klasē, spēlē
Tieši tā, mēs skaidri sakām,
Mēs nesteidzamies.

– Puiši, tagad es jums pastāstīšu interesantu stāstu. Reiz dzīvoja slikti audzināta Pele vārdā Pele. Viņš nevienam neteica “Labrīt” vai “Ar labu nakti”. Visi viņa draugi bija uz viņu dusmīgi - viņi nevēlējās ar viņu draudzēties. Un māte viņam ieteica, ka viņam jābūt pieklājīgam pret visiem. Pele nolēma uzlabot. Iztīrīju zobus, izķemmēju matus un gatavojos doties ceļā. Viņš nolēma, ka turpmāk būs pieklājīgs pret visiem un vienmēr labprāt palīdzēs draugiem. Un tā mūsu mazā pele gatavojās doties ceļā. Un jūs, puiši, pele aicina ceļojumā. Iesim ar savu draugu? Šim nolūkam jums un man ir jāsagatavojas. Veiksim šādus artikulācijas vingrinājumus.
(parādās pasaku varonis - rotaļu pele Pele)

2. Artikulācijas vingrinājumi:

“Pankūka”, “Kauss”, “Garšīgs ievārījums”, “Sēne”, “Zirgs”.

3. Tēmas ziņojums. Puiši, kādas skaņas atkārtojas vārdos Pele un Mazā Pele? Tieši tā, šīs ir skaņas [w] un [m]. Šodien mēs nostiprināsim skaņas [w] izrunu.

4. Artikulācijas analīze. — Ko dara mūsu lūpas, kad izrunājam skaņu [w]? Lūpas virzās uz priekšu, tās izskatās kā virtulis.

Ko dara mūsu mēle, kad izrunājam skaņu [w]? Mēle paceļas līdz aukslējām, aiz augšējiem zobiem.

Kāds silts vai auksts gaiss izplūst no mutes, kad mēs izrunājam šo skaņu? Pielieciet plaukstu pie mutes un pārbaudiet.

5. Izolētas skaņas fiksēšana [w]. Mūsu pele Pele staigāja pa zālienu un dzirdēja, ka kāds šņāc zālē. Pele uzmanīgi paskatījās un ieraudzīja mazu čūsku. Viņš izdarīja tā: “Š-š-š-š-š”, jo nevarēja atrast ceļu uz mājām. Pele Pele palīdzēja savam mazajam draugam nokļūt viņa mājā. Mēģināsim arī tā svilpt. Palaidiet ar pirkstu pa taku, skaidri sakot: "Sh-sh-sh..."

6. Skaņas raksturojums [w]. Puiši, pastāstiet pelei Pelei visu par skaņu [w]. Kāds viņš ir?

1) Līdzskaņis vai patskaņis? (līdzskaņa, jo pavediens pārtrūkst, dziesma netiek dziedāta, norādīta zilā krāsā un dzīvo zilā pilī).

2) Ciets vai mīksts? (vienmēr stingri, bērni sit ar āmuriem).

3) Bezbalsīgs vai balss? (kurls, bērni aizsedz ausis ar rokām).

7. Fonēmiskās dzirdes attīstība.

Pele Pele, gatavojoties doties ceļā, salika visas savas mantas somā. Puiši, ja dzirdat skaņu [sh], nosaucot lietas, tad sitiet plaukstas. Peles somā: čības, bikses, zeķes, kaklasaite, jaka, krekls, šalle, mētelis, cepure.

8. Uz priekšu un atpakaļ virzāmo zilbju reproducēšana. Spēle "Rhymes".

Pellīte staigā pa taku un raksta dzeju. Klausieties, puiši, ko viņš dara:

Ša-ša-ša- māte mazgā bērnu.
Shu-shu-shu - es rakstu vēstuli.
Shi-shi-shi - izcirtumā ir bērni.
Pelni-pelni-pelni-dod man zīmuli.
Oš-oš-os - man ir nazis.
Uš-us-ush - silta duša.
Ish-ish-ish - man ir bērns.
Oška-oška - uz loga ir kaķis.
Ishka-ishka ir maza pele.

Puiši, vai jūs varat dziedāt šīs dziesmas? (bērni skaidri izrunā atskaņas ar skaņu [w])

9. Skaņu burtu analīze.

Pirms pele Pele paspēja pabeigt dziedāt pēdējo dziesmu, viņš savā ceļā negaidīti satika ezīti. Pele sveicināja ezīti, un viņš aicināja uzspēlēt kādu spēli. Spēle saucas "Atrast vārdu". Pele viegli piekrita un sāka domāt. Puiši, katram no jums uz jūsu galdiem ir uzdevumu lapas. Palīdzēsim peli noteikt skaņas [sh] atrašanās vietu un pareizi novilkt “ceļus” no vārda uz diagrammu.

10. Fiziskie vingrinājumi.

Nu, tagad mēs mazliet atpūtīsimies un spēlēsimies. Bērni sēž uz krēsliem, paņem rokās “stūri”, lēnām griež to, skandējot:

Iedarbināja mašīnu: Sh-sh-sh-sh-sh-sh!
Piepūsta riepa: Š-š-š-š-š-š-š!
Smaidi jautrāk
Un ejam ātri!
(atkārtojiet 2-3 reizes).

11. Leksiko-gramatiskās spēles un vingrinājumi.

Relatīvo īpašības vārdu veidošanās: Un pēc tam, kad Pele ir spēlējusies, viņam patīk garšīgi ēst.

Kāda prosa putra?
Kāda veida ķiršu sula?
Kāds bumbieru kompots?
Kādas šokolādes konfektes?

Bērni skaidri izrunā vārdus ar skaņu [sh]: prosa, ķirsis, bumbieris, šokolāde.

12. Spēle "4-pāra".

Pele turpināja ceļu. Un es satiku arvien jaunus draugus. Šoreiz viņš satika nerātnu lāci un palīdzēja viņam izpildīt uzdevumu. Puiši, spēlēsim spēli “4 papildus”. Skaidri izrunājiet papildu vārdu ar skaņu [w] (ķirsis, cepure, īlens, kaķis). Uz tāfeles tiek parādīti attēli ar objektiem:

13. Uzdevums “Pabeidz teikumu, izmantojot attēlus”.

Nu šoreiz bija jāpalīdz mazajai vardītei, kura nemācēja pareizi formulēt teikumus. Klausieties un pabeidziet teikumus, izmantojot pareizo attēlu (attēls tiek parādīts uz tāfeles). Atkārtojiet visus teikumus, skaidri izrunājot skaņu [w].

Mišam ir jauns...
Tētis gatavojas...
Daša atrada...
Maša palīdz...

14.Mīklas.

Un tagad, puiši, peles Pele jums ir sagatavojusi mīklas. Vai jums patīk risināt mīklas? Uzminēsim tos, un attēli mums palīdzēs to izdarīt (attēli ir uz tāfeles) Skaidri izrunājiet atbildi ar skaņu [w].

Lai gan samta ķepas,
Bet viņi mani sauc par "skrāpētu".
Es veikli ķeru peles,
Es dzeru pienu no apakštasītes.

Zaļā būdā
Draudzenes dzīvo
Kā krelles, apaļas,
Smaragds un mazs.

Es sēžu zirga mugurā
Es nezinu, uz kuru.
Es satikšu paziņu -
Es nolēkšu un paņemšu tevi.

Zaļais plosts
Peld gar upi.
Uz plosta ir skaistums
Saule smaida.

Kas es esmu - uzminiet paši.
Ziemā velku kamanas,
Lai tie viegli slīd pa sniegu.
Vasarā velku ratus.

Divi vēderi, četras ausis.

No rīta snigs -
Izvedam ragavas pagalmā,
Neaizmirstiet uzvilkt jaku
Un silti......

Šis putns nekad nebūs
Neveido ligzdas cāļiem.
Kas tas ir?

15. Logopēdijas seansa rezultāts.

Puiši, ar ko mēs šodien ceļojām? Kādu skaņu mēs iemācījāmies izrunāt? Atvadīsimies no sava viesa un apsolīsim viņam, ka arī mēs vienmēr būsim pieklājīgi pret visiem.

Mērķis: skaņas automatizācija [C]

Uzdevumi:

Koriģējoši – izglītojoši: automatizēt skaņu [C] zilbēs un vārdos; praktizējiet skaņas izolāciju no vārdiem.

Korekcijas un attīstības: attīstīt artikulācijas aparāta kustīgumu; turpināt attīstīt fonēmisko dzirdi un uztveri; attīstīt atmiņu, domāšanu, uzmanību; attīstīt smalko motoriku.

Koriģējoši un izglītojoši: veidot pozitīvu motivāciju, vēlmi pareizi izrunāt skaņu [C]; attīstīt runas paškontroli.

Aprīkojums: spogulis, krāsošanas materiāls, bilde tauriņa formā, punktveida zīmējums “Suns”, krāsojamā grāmata “Taurenis”.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Abstrakts

individuālās nodarbības

"Skaņas automatizācija [C]

zilbēs un vārdos"

Sagatavoja:

Skolotājs logopēds

Savosina T.A.

Saratova, 2015

Individuālās nodarbības par audio automatizāciju kopsavilkums [C]

Mērķis: skaņas automatizācija [C]

Uzdevumi:

Koriģējoši – izglītojoši: automatizēt skaņu [C] zilbēs un vārdos; praktizējiet skaņas izolāciju no vārdiem.

Korekcijas un attīstības: attīstīt artikulācijas aparāta kustīgumu; turpināt attīstīt fonēmisko dzirdi un uztveri; attīstīt atmiņu, domāšanu, uzmanību; attīstīt smalko motoriku.

Koriģējoši un izglītojoši: veidot pozitīvu motivāciju, vēlmi pareizi izrunāt skaņu [C]; attīstīt runas paškontroli.

Aprīkojums: spogulis,attēlu materiāls,bilde tauriņa formā, punktu zīmējums “Suns”, krāsojamā grāmata “Tauriņš”.

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskais moments.

Logopēds: Pie mums ciemos ieradās tauriņš. Parādīsim taurenim, kā mūsu mēle to spēj un kādus vingrinājumus prot.

2. Artikulācijas vingrošana.

Logopēds: parādiet zobus un saglabājiet žogu.

Vingrinājums "Žogs". Vingrinājums "Caurule".

Pārmaiņus "Žogs-caurule". Vingrinājums "Šūpoles".

Vingrinājums "Lāpstiņa". Vingrinājums "Incītis ir dusmīgs".

Vingrinājums "Pulkstenis". Vingrinājums "Zobu tīrīšana".

Vingrinājums "Saskaiti zobus". Vingrinājums "Kraukšķiniet ar mēli".

3. Gaisa strūkla.

Logopēds: Kamēr mēs pildījām vingrinājumus, tauriņš sēdēja uz zieda. Palīdzēsim viņai pacelties.

4. Skaņas [s] izolēta izruna.

Logopēds: Lai lidotu, tauriņam ir nepieciešams vējš. Parādiet man, kā pūš vējš.

Bērns: (izrunā ilgi) S-s-s-s-s-s-s-s-s

5. Automatizācija zilbēs

Logopēds: Kamēr mūsu tauriņš lidoja, es pilnībā aizmirsu visus vārdus, ko zināju. Palīdzēsim viņai tos atcerēties. Es pateikšu vārda sākumu, un jūs pievienosiet beigas.

Logopēds: Li...Ko...O...Ve...Cha...Bu...U...Abrik...Kakt...Glob...Under...Avtob.. .

Bērns: sa...sa... sa...sy... sy... sy... sy... os... us... us... os...us

6. D/i “Catch the Sound”

Logopēds: Izrunāšu skaņas (zilbes, vārdus). Tiklīdz dzirdat skaņu [c], satveriet to - sasitiet plaukstas.

vairākas skaņas: [s, w, r, s, t, m, s, l, s, ...],

Zilbju virkne: la, sa, ry, you, sy, mo, so, ru, ...

Daži vienkārši vārdi: ar ok, māja, ar anki, ar umku, kaķi utt.

7. Automatizācija vārdos.

Logopēds: Tauriņš mums atnesa attēlus. Apskatīsim un nosauksim, kas tas ir:

Bērns: Ramanas, zābaki, lāde, soma, suns.

Logopēds: Tagad pasakiet katru vārdu sirsnīgi.

Bērns: kamanas, zābaki, lāde, rokassomiņa, suns.

8. Fiziskās audzināšanas minūte.

No rīta tauriņš pamodās (pavelciet rokas uz augšu)

Smaidīja, izstiepās (mēs uzsmaidām viens otram)

Reiz - viņa mazgājās ar rasu (rādām, kā viņa mazgājas)

Divi - graciozi vērpti (mēs veidojam apli ap tā asi)

Trīs - noliecās un pietupās (mēs noliecamies un pietupāmies)

Četros aizlidoja (mēs vicinām rokas, rādot, kā lido tauriņš).

7. Smalkās motorikas.

Logopēds: tauriņš jums atnesa uzdevumu. Apvelciet punktus un pasakiet, kas tas ir. Bērns: Suns.

8. Nodarbības kopsavilkums.

Logopēds: tauriņš vēlas zināt vārdus ar skaņu [C], kuru jūs iemācījāties izrunāt stundā. Atcerēsimies.

Viņiem iedod tauriņa attēlu un lūdz to izkrāsot mājās.


Individuālās logopēdiskās nodarbības par skaņas automatizāciju kopsavilkums[h]

"Ciemos zaķis"

Jaskova M.M., skolotājs-logopēds MADOU Nr. 21, Berdska

Mērķi:

    Pastipriniet skaņas [z] pareizu izrunu atsevišķi, zilbē, vārdos, teikumos.

    Attīstīt dzirdes un vizuālo uzmanību, fonēmisko uztveri, domāšanu un atmiņu.

    Radīt interesi par logopēdijas nodarbībām.

Aprīkojums: bildes (Zaķis, grozs ar āboliem), sižeta bilde, griezta bilde.

Nodarbības gaita:

Laika organizēšana

Paskaties, kurš šodien kopā ar mums vingros? Ir ievietota bilde.

Protams, ka tas ir zaķis.

1. Artikulācijas vingrošana.

"Zilonis - varde";

“Mīcīt mīklu”;

"Pankūka";

“Tīrīsim apakšējos zobus”;

"Kaķis ir dusmīgs";

"Sūknis";

"Moskīts".

2. Skaņas raksturlielumi [Z] atbilstoši akustiskajiem un artikulācijas raksturlielumiem.

Šodien zaķis mums palīdzēs pareizi izrunāt viņa mīļāko skaņu [z].

Kāpēc viņš ir mīļākais?

Zaķis mums grozā atnesa ābolus ar skaņām, nosauksim.

ZO ZU ZY AZ OZ UZ

Attēli ir izkārtoti (grozs, āboli)

3. Fiziskie vingrinājumi.

Zaļā zālienā dzīvo kauslis zaķis (lekt)

Zaķim patīk griezties, klanīties,

Nospiediet kājas, sitiet plaukstas.

Zaķim patika, kā tu dejoji ar viņu.

Viņš iesaka spēlēt spēli "Atkārtojiet, nekļūdieties".

Bumbas spēle.

skaidri izrunājot zilbes AZA, AZO, AZU, AZY, OZA, OZO, OZU, OZY

Metiet bumbu un atkārtojiet zilbes.

4. Skaņas automatizācija vārdos.

Dzirdes uzmanības un atmiņas attīstība

Atkārtojiet "vārdi ir draugi" pa trim:

Halle – pils – rūpnīca;

Vāze – bāze – fāze;

Kaza - vīnogulājs - pauze;

Šķemba - mimoza - bērzs;

Acis - pērkona negaiss - nervozēt;

Liza - vīza - iesūc.

5. Dzirdes uzmanības attīstība.

Spēle "MEDNIEKS".

Logopēds izrunā vairākas skaņas, zilbes un vārdus.

Aplaudiet, kad dzirdat skaņu [z].

6. Vienskaitļa un daudzskaitļa lietvārdu atšķiršana.

Spēle “Pasaki otrādi” (ar bumbu).

Logopēds nosauc vienu objektu, bērniem jānosauc daudzi objekti

(kaza - kazas, vāze - vāzes, arbūzs - arbūzi, pils - slēdzenes, žogs - žogi,

bērzi-bērzi, zvaigznes-zvaigznes, lietussargi-lietussargi)

7. Skaņas [z] izruna teikumā.

Mazajam zaķim patīk tīra runa.

Rakstīsim viņam vienkāršus teicienus ar vārdu kaza.

Aiz - aiz - aiz muguras ir kaza pļavā

Zu-zu-zu kopā ganām kazu

Draudi - zy - zy kazas zvans

Par - par - par iet mājās kaza.

Paskaties, saule ir iznākusi. Ir ievietota bilde.






Ak! Paskaties, kas sēž uz mūsu stariem?

Tieši tā, tie ir saules stari.

Kādi viņi ir? Zelta.

Lūdzu, novietojiet tos uz objektiem, kuros dzirdat skaņu [z].

Un saki: šis zaķis sēdēja uz bērza, ... rozes, ...

Pelnrušķīte gatavojās ballei un atklāja, ka kāds ir sabojājis viņas brīnišķīgo kleitu. Kā jūs domājat, kurš to izdarīja?

Palīdzēsim Pelnrušķītei salikt kleitu.

Bērnam tiek piedāvāta piegriezta bilde.

Summējot.

Ar ko mēs šodien satikāmies? Vai jums patika Zaķa spēles un uzdevumi?

Kāda bija pirmā skaņa, ko šodien sastapām?

Sadaļas: Darbs ar pirmsskolas vecuma bērniem

Nodarbības mērķis: skaņas izrunas automatizācija [C]

Nodarbības mērķi:

  • Pastipriniet pareizu skaņas [C] izrunu zilbēs un vārdos.
  • Artikulācijas motoriku pilnveidošana;
  • Attīstīt dzirdes uzmanību, domāšanu, radošo iztēli;
  • Attīstīt rupjo un smalko motoriku, taustes sajūtas.
  • Pilnveidot zilbju analīzes prasmes;
  • Māciet bērnam uzmanīgi klausīties pieaugušā runu un atbildēt uz jautājumiem;
  • Attīstīt fonēmisko izpratni;
  • Attīstīt uzmanību, domāšanu, smalkās motorikas;
  • Attīstīt sakarīgu un tēlainu runu;
  • Attīstīt neatlaidību un paškontroles prasmes

Aprīkojums:

Trokšņains zīmējums ar lapsenes attēlu, spogulis, griešanas bilde, bumba, lapseņu papīra maketi, Zvukoznaikas rotaļlieta, uzvedības noteikumu attēli logopēda kabinetā, Su-jok bumba.

NODARBĪBU LAIKĀ

ORGANIZĒŠANAS LAIKS

L.: Sveiki, vai atceries, kas tevi šeit gaida?

L.: Tieši tā, Zvukoznajka, pasveicināsim viņu.

Sakām “sveiki” ar rokām,
Sakām "sveiki" ar acīm,
Ar muti sakām “sveiks”.

Bērns un Zvukoznaika sveicina viens otru.

L.: Zvukoznayka tevis ļoti pietrūka, un viņš vēlas tev daudz pastāstīt un parādīt.

L.: Bet vispirms atcerēsimies savus noteikumus, kādas ir šīs zīmes uz mūsu sienas un ko tās nozīmē.

Logopēdijas telpas pazīmes: 1. Nebāziet rokas mutē.

2. Uzmanīgi klausieties logopēdu

L.: Labi darīts, apmeklējot Zvukoznayku, jūs nevarat iebāzt rokas mutē, un jums arī rūpīgi jāklausās.

GALVENĀ DAĻA

Zvukoznaikai šodien ir ciemiņš, pamēģini uzminēt, kurš tas ir.

Uzmanīgi apskatiet attēlu un klausieties mīklu.

Zvukoznayka ēda ievārījumu
Jā, kā viņam izspiedušās acis
lidoja viņu apciemot
svītrains....!!

Kas apmeklē Zvukoznayku?

L.: Tieši tā, tā ir svītraina lapsene.

Kādu skaņu mēs dzirdam vārda lapsene vidū?

Pareizi [C].

1. Psihovingrošana

Sejas vingrinājumi

L.: Šeit ir spogulis, kas mums palīdzēs attēlot, kā Zvukoznayka satika lapseni:

L.: – Zvukoznayka ēda ievārījumu

Iztēlosimies par prieku

– Jā, manas acis izspiedās

Tagad rīkosimies pārsteigti

– Viņu apciemot aizlidoja svītraina lapsene.

Parādīsim, kā Zvukoznayka priecājās par savu viesi.

L.: Labi darīts, tev izdevās lieliski.

2. Artikulācijas vingrošana

L.: Tagad parādīsim Zvukoznaykam un viņa viesim, ko mūsu mēle spēj.

  • "Šūpoles".

Pasmaidi.
Atver savu muti.
Saskaitot 1, novietojiet mēles galu aiz augšējiem zobiem.
Saskaitot 2, novietojiet mēles galu aiz apakšējiem zobiem.

  • "Slidkalniņš".

Nedaudz atveriet muti. Nospiediet mēles sānu malas pret augšējiem molāriem. Novietojiet mēles galu pret apakšējiem priekšzobiem. Turiet šajā pozīcijā 15 sekundes.

  • "Tīrīsim zobus."

“Iztīriet” apakšējos zobus no iekšpuses ar mēles galu (no kreisās uz labo, no augšas uz leju). Apakšžoklis ir nekustīgs.

  • "Spole".

Novietojiet mēles galu pret apakšējiem priekšzobiem un piespiediet mēles sānu malas pie augšējiem molāriem. Ritiniet plato mēli uz priekšu un virziet to dziļi mutē.

  • "Žogs."

Smaidiet, sasprindzinot savus aizvērtos zobus.

3. Vingrojiet, lai izveidotu pareizu gaisa plūsmu.

"Palīdzēsim bitēm lidot."

Virs galda ir piekārtas “papīra bites”, maigi pūtīsim pa tām. Uzmanieties, lai bērns, izpildot vingrojumu, neizpūstu vaigus.

4. Darbs ar zilbēm.

L.: Svītrainā lapsene labi lidoja, un, kamēr viņa atpūšas, spēlēsim interesantu spēli “Bumba”.

Spēle "Bumba".

L.: Metiet bumbu un atkārtojiet zilbi.

Logopēds pasaka zilbi, bērns atbildē atkārtos dzirdēto zilbi.

sa - tā - su - sy kā – os – mums – ys
simts - simts - stu - sty ast – ost – mute – yst
simts - stu - sty - simts ost - mute - yst - ast
stu - sty - simts - simts mute - yst - ast - ost
sty – simts – simts – sty yst – ast – ost – mute

5. Smalko motoriku attīstīšana.

Pirkstu vingrošana, izmantojot su-jok terapiju.

L.: Labi darīts, tagad ir laiks spēlēt ar mūsu burvju gredzeniem un bumbiņām.

6. Darbs ar grieztiem attēliem.

L.: Lapsene Zvukoznaikai dāvanā atnesa bildi, bet nejauši saplēsa, palīdzi atkal salikt.

L.: Jūs lieliski pastrādājāt ar šo uzdevumu, labi paveikts.

7. Tīras runas apguve – uzskaitīšana.

L.: Un arī Zvukoznayka mums sagatavoja interesantus teicienus. Teiksim tos kopā, pievērsiet īpašu uzmanību skaņai [C], tai vajadzētu izklausīties skaidri un skaisti.

Sa-sa-sa, sa-sa-sa -
Viņi izmeta jostas.
Sa-sa-sa, sa-sa-sa -
Suni sakoda lapsene.
Sa-sa-sa, sa-sa-sa -
Pļāvējs uzskicēja auzas.
Sa-sa-sa, sa-sa-sa -
Pierakstījām adreses.
Sa-sa-sa, sa-sa-sa -
Oksanai ir desa.

8. Fonēmiskā izpratne.

Spēle "Noķer skaņu".

L.: Es teikšu vārdus, un, kad tu dzirdi skaņu [S], aplaudē.

Bass, krēsls, zirgs, kvass, bars, lapsene, grāmata.

KOPSAVILKUMS.

Ir pienācis laiks atvadīties no Zvukoznaikas, viņam ļoti patika spēlēties ar jums. Atceries, kas šodien ieradās ciemos Zvukoznaikā?

Ko lapsene atnesa sev līdzi? Ar kādu skaņu mēs spēlējāmies?

Labi darīts, Zvukoznaika gaidīs jūs ciemos.

Individuālo logopēdisko sesiju kopsavilkums

par skaņas automatizāciju[l] zilbēs, vārdos, teikumos.

"Jautrā varde"

Mērķis: skaņas [l] automatizācija zilbēs, vārdos, teikumos.

Uzdevumi:

Automatizējiet skaņu [l] atvērtās zilbēs, vārda sākumā, teikumos.

Attīstīt artikulācijas un smalko motoriku, runas elpošanu.

Nostiprināt spēju lietot daudzskaitļa lietvārdus un saskaņot lietvārdus ar cipariem.

Attīstīt prasmes lietvārdu veidošanā, izmantojot deminutīvus sufiksus.

Attīstīt uzmanību un paškontroli.

Aprīkojums:

Datorprezentācija Microsoft Power Point, spogulis, zvans.

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais moments.

Klausieties uzmanīgi un uzmini mīklu:

Ne zvērs, ne putns,

Baidās no visa.

ķer mušas -

Un plunčāties ūdenī! (Varde)

Šodien dzirdēsiet stāstu par dzīvespriecīgu vardi.

Reiz dzīvoja jautra vardīte. Katru rītu viņš veica vingrinājumus.

2. Artikulācijas vingrošana spoguļa priekšā.

"Smaids" - "Caurule"

"Lāpstiņa" - pasmaidiet, nedaudz atveriet muti, novietojiet mēles plato priekšējo malu uz apakšējās lūpas, turiet to, skaitot 1-5, 1-10.

"Sodiet nerātno mēli" - mēles stāvoklis ir kā vingrinājumā “Lāpstiņa”, - mēle atrodas uz apakšējās lūpas, sitot to ar lūpām un izrunājot “PYa-PYA-PYA-PYA”. Mēle šajā laikā nedrīkst saspringt vai “aizbēgt” mutē.

"Garšīgs ievārījums" - nedaudz atveriet muti, mēle virzās gar augšlūpu no apakšas uz augšu, bet ne no vienas puses uz otru (it kā laizītu ievārījumu). Apakšžoklim jābūt nekustīgam.

"Turcija" - nedaudz atveriet muti, uzlieciet mēli uz augšlūpas un virziet mēles plato priekšējo malu gar augšlūpu uz priekšu un atpakaļ, cenšoties nepacelt mēli no lūpas un teikt: bl-bl.

"Šūpoles" - pasmaidiet, parādiet zobus, nedaudz atveriet muti, ielieciet plato mēli aiz apakšējiem zobiem (no iekšpuses) un turiet to šajā pozīcijā, skaitot no 1 līdz 5, pēc tam paceliet plato mēli aiz augšējiem zobiem un arī turiet to skaitīšanai no 1 līdz 5. Pārliecinieties, ka darbojas tikai mēle, un apakšžoklis un lūpas paliek nekustīgas.

"Zirgs" - smaidiet, parādiet zobus, nedaudz atveriet muti un noklikšķiniet uz mēles gala (kā zirgs klikšķina).

Pēkšņi uzpūta vējiņš. Pasmaidi, nedaudz atver muti, ar priekšzobiem iekož mēles galu un pūš (pārbaudi gaisa plūsmas esamību un virzienu ar vates tamponu, lai gaiss nenāk ārā pa vidu, bet no mutes kaktiņiem).

Pēc uzlādes varde lēkāja purvā no lapas uz lapu un teica: l-l-l.

Bērns noklikšķina ar peli uz vardes un saka: l-l-l.

3. Skaņas īpašības[l] atbilstoši artikulācijas-akustiskajām īpašībām.

Lai pareizi izrunātu skaņu [l], kas jādara jūsu lūpām, zobiem un mēlei?

Lūpas vieglā smaidā.

Zobi atrodas tuvu viens otram.

Mēles gals balstās uz alveolām.

Mēles vidusdaļa paceļas.

Sānu malas ir izlaistas.

Mēles aizmugure ir pacelta.

Gaisa plūsma iet gar mēles sāniem.

4. Skaņas automatizācija[LH]zilbēs, vārdos.

Varde dzirdēja zvanu zvanu. Noklikšķiniet uz zvana un sakiet:

la la-li la-li-le

li le-le li-la-li

le lu-la le-le lu

lyo-lyo-lyo-lyo

lyu li-le ly-li-la

5. slaids. Spēle “Mantkārīgs”

Vardei patīk nosaukt attēlus. Noklikšķiniet uz attēliem un sakiet: mana lejkanna, mans mežs mana vasara, mana lauva, manas lentes.

6. slaids. Spēle “Viens — daudzi”

Vardei patīk spēlēt spēli “Viens - daudzi”. Noklikšķiniet uz slaida un sakiet: lūka - lūkas, lineāls - lineāli, sviests - sviests, lapa - lapas.

Slidkalniņš 7. Spēle "Saki laipni"

Mazajai vardītei patīk visu mīļi saukt. Noklikšķiniet uz attēliem un sakiet:

ledus - ledus

lini - lenok

liepa - lipīga

lapsa - mazā lapsa, lapsa

citrons - citrons

8. slaids. Spēle "Kam trūkst?"

Palīdziet vardes vārdam, kurš pazudis? Noklikšķiniet uz attēliem un sakiet: nav lapsas, nav cilvēku, nē Lida, nē Lenija.

9. slaids. Spēle “Count”

viens citrons, divi citroni, trīs citroni, četri citroni, pieci citroni.

10. slaids. Spēle “Count”

viens gulbis, divi gulbji, trīs gulbji, četri gulbji, pieci gulbji.

5. Pirkstu vingrošana "Vardes"

Divas zaļas vardes

Viņi gar malu auļo uz dīķa pusi.

(Savelciet rokas dūrēs un novietojiet tās uz galda, pirkstiem uz leju. Strauji iztaisnojiet pirkstus - šķiet, ka roka lec virs galda, un novietojiet plaukstas uz galda. Pēc tam asi sažņaugiet dūres un atkal nolieciet uz galda. . Atkārtojiet vairākas reizes).

6. Skaņas automatizācija[LH]teikumos.

11. slaids. Vingrinājums “Pabeidz teikumu”

Palīdzi vardei pabeigt teikumus. Noklikšķiniet uz attēliem un atkārtojiet teikumus.

Sēnes aug.....(mežā).

Mežā dzīvo viltīgs rudmatains... (lapsa).

Viņi ielika tējā skābo... (citronu).

Rudenī no kokiem nokrīt .... (lapas).

Lidmašīnu vada... (pilots).

12. slaids. “Izteikt priekšlikumu”

Mazajai vardītei patīk veidot teikumus pēc attēliem. Izmēģiniet arī to. Noklikšķiniet uz slaida un izveidojiet teikumus, pamatojoties uz atbalsta attēliem.

Piemēram: Lena paņēma lenti. Vasarā līst lietus. Debesīs peld gulbji.

7. Kopsavilkums.

Labi padarīts. Jūs lieliski palīdzējāt vardei un paveicāt labu darbu.



Notiek ielāde...